DOMA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 20:30 •

Spútaný motýľ

29. 11 2020 11:00 | Alexandra Stahlová
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ Foto: ATV/TV Doma

Pomsta je dvojsečná zbraň, ktorá často raní nielen tých, ktorých má jej nablýskaná čepeľ raniť a navždy poznamenať...

(Hercai, Romantický seriál, Turecko, 15. marec 2019 – ..., Stereo, HD)
Hrajú: Ebru Şahin, Akın Akınözü, Ayda Aksel, Macit Sonkan, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, İlay Erkök, Serdar Özer, Feride Çetin, Cahit Gök, İnci Şen, Gülçin Hatıhan, Güneş Hayat, Aslı Samat


Pondelok až štvrtok o 20.30 (Od 4. januára.)
Vraví sa, že človek dvakrát nevstúpi do tej istej rieky – pretože aj keby si na jej prebrodenie vybral na chlp rovnaké miesto, voda v nej je už je dávno iná a má svoj vlastný príbeh. Kiežby sa niekto o túto možno jednoduchú, no nespochybniteľnú pravdu podelil i s hrdým Miranom (Akın Akınözü), než ho jeho žeravou bolesťou rozdrásané srdce a neutíchajúcim hnevom a mučivou túžbou po pomste planúca duša po rokoch strávených v nedobrovoľnom exile opäť priviedli do jeho rodného Mardinu... Namiesto toho ho jeho babička Azize (Ayda Aksel), ktorej srdce je až po okraj naplnené nenávisťou, vychovala na svoj obraz – a systematicky dávkovanými lžami a polopravdami z neho spravila živú zbraň vo svojom nemilosrdnom ťažení proti rodine Şadoğluovcov... Už od nepamäti úhlavných nepriateľov tej jej – Aslanbeyovcov!

Každý, i ten zdanlivo najdokonalejší plán na svete však má nejakú slabinu. To, že i jeho starostlivo prepracovaný plán pomsty, ktorý pod falošným menom trpezlivo, krôčik po krôčiku, postupne napĺňa, Miran pochopí až príliš neskoro. Ten plán totiž stojí a padá na nič netušiacej Reyyan (Ebru Şahin), jednej z krásnych vnučiek klanu Şadoğluovcov – žene, ktorej sny, túžby, srdce i česť je pripravený bez mihnutia oka a najmenšieho zaváhania hanebne pošliapať, rozdupať na prach a obetovať na pomyselný oltár svojej pomsty za smrť svojich rodičov pred mnohými rokmi, keď bol ešte chlapec. Lenže pomsta je dvojsečná zbraň, ktorá často raní nielen tých, ktorých má jej nablýskaná čepeľ raniť a navždy poznamenať...

A tak Miran vo chvíli, o ktorej sníval a ktorú plánoval v podstate celý svoj dospelý život namiesto úľavy a zadosťučinenia pocíti vo svojom srdci ďalšiu hlbokú ranu, ktorá sa možno už nikdy nezacelí. Pochopí totiž, že Reyyan nie je len dôležitá súčasť jeho plánu či zbraň na dosiahnutie cieľa, ale že sa mu dostala hlboko pod kožu a jeho život bez nej nemá ani zmysel, ani cenu. No po neodpustiteľnom hriechu, ktorého sa na nej zaslepený nenávisťou dopustil a všetkých lžiach a tajomstvách, ktoré postupne vychádzajú najavo... To bude chcieť prinajmenšom zázrak, aby sa dočkal aspoň mizivej šance na odpustenie, nieto ešte možnosti znovu si získať jej srdce.


Čo možno neviete
* V seriáli nakrútenom na motívy rovnomenného románu tureckej spisovateľky Sümeyye Koç sa objaví celá plejáda známych tvárí. Okrem krásnej Ebru Şahin ako hlavnej ženskej hrdinke Reyyan (Garipova dcéra Burcu a prvá naozajstná priateľka plachého Osmana z Neželanej nevesty) určite stoja za zmienku aj Feride Çetin (Çiçek z Lásky a trestu) v úlohe Reyyaninej mamy Zehry alebo fešák Serdar Özer (diabolský Maksut z Kúska zo mňa či prokurátor Serhat zo Statočného a krásnej) ako jej slabošský strýko Cihan. A tešiť sa môžete aj na Cahita Göka (mladšie ja diabolského Kenana z Ezela) v úlohe Miranovho najlepšieho kamaráta Fırata, Güneş Hayat (Sultan z Kúska zo mňa) ako Esmu a v neskorších/novších častiach i na sympaťáka Barışa Yalçına (Birol z Lásky na druhý pokus) ako Mahfuza a Ayşegül Günay (Aytül z Nikdy ťa neopustím) ako Fusün.

* Málokto si všimol, že Miranovu sesternicu Elif v seriáli stvárnili dve rôzne herečky – pôvodne obsadenú Edu Elif Başlamışlı po pár častiach vystriedala známejšia Duygu Yetiş, ktorú si diváci v Česku i na Slovensku zamilovali v úlohe trošku strelenej lekárky Nisan v komediálnom seriáli Láska na prvú pomoc!

* Herci Oya Unustası a Tansu Taşanlar, alias seriáloví Gönül a Azat, tvoria v reálnom živote pár.

* Ak sa vám prostredie, v ktorom sa príbeh lásky Reyyan a Mirana odohráva, zdá povedomé, nemýlite sa - nakrúcalo sa totiž na rovnako mieste ako divácky mimoriadne úspešný seriál Sila - v Midyate, v historickom meste Mardin!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Spútaný motýľ - vo štvrtok, 25. februára, 20.30!
Sledujte celé epizody na