Spútaný motýľ cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Spútaný motýľ II.: 39. a 40. epizóda

10. 06 2021 23:35 | Alexandra Stahlová
Spútaný motýľ II.: 39. a 40. epizóda
Spútaný motýľ II.: 39. a 40. epizóda Foto: ATV
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ

Azize a Nasuh sa – každý sám a po svojom – snažia vyrovnať s boľavou pravdou, ktorá ich na dlhé desaťročia tak kruto rozdelila.

Mahmut (Emrullah Omay), ktorý je svojej panej (Ayda Aksel) hlboko oddaný, dodrží slovo - spútaného Hazara (Serhat Tutumluer) uväzní v sídle, v ktorom pred rokmi sama temer zhorela na popol, všade navôkol rozleje benzín a než odíde, podpáli ho. Aby zachránila syna, ktorého stratu roky oplakávala, Azize bez najmenšieho zaváhania vbehne do horiaceho domu, ignorujúc desivé spomienky na iný požiar, ktorý ich pred rokmi rozdelil i vlastné zranenia. Nasuh (Macit Sonkan) sa už dávno necítil taký bezmocný ako práve dnes, rozpoltený medzi láskou k synovi, ktorého bezhranične miluje a ženou, ktorá ho priviedla na svet a ktorú považoval za mŕtvu. Ženou, ktorú rovnako oddane miloval v podstate celý svoj život – netušiac, že je stále nažive. Ktovie, možno aj preto jej prisľúbi, o čo ho Azize na kolenách tak úpenlivo žiada... Ťažko povedať, čo Mirana (Akın Akınözü) zaskočí viac – či prudká reakcia evidentne úplne vykoľajeného Hazara na jeho stále príliš formálne oslovenie vo vypätej situácii, alebo to, čo mu frustrovaný vykričí o jeho babičke. Nečudo, že sa o tom chce hneď a zaraz presvedčiť na vlastné oči, uši i všetky ostatné zmysly, pretože... Skrátka musí. Zatiaľ, žiaľ, nik netuší, že po Azize, ktorej roky živená nenávisť sa v sekunde rozplynula ako para nad hrncom, v tichosti prevzala pomyselnú štafetu pomstychtivého ťaženia ďalšia Aslanbeyová, oveľa nebezpečnejšia. Fusün (Ayşegül Günay).

Miran si nemôže pomôcť, neustále si v hlave premieta situácie, v ktorých muža, ktorému vďačí za život, prebodával pohľadom plným nenávisti a pohŕdania. Nájsť spôsob, ako mu otvoriť srdce a nazvať ho otcom, čo si obaja prajú a čo si zaslúži, mu to však ani trochu neuľahčí... Reyyan (Ebru Şahin) si môže gratulovať, pretože keď ju prepadnú prvé čudné tehotenské chúťky, o všetko, na čo má chuť, sa nepostará len jeden muž, ale hneď dvaja – svojou troškou do mlyna totiž rád prispeje i Fırat (Cahit Gök). Azize a Nasuh sa – každý sám a po svojom – snažia vyrovnať s boľavou pravdou, ktorá ich na dlhé desaťročia tak kruto rozdelila.

Esmu (Güneş Hayat) zaskočí rada, ktorej sa dočká od svojej panej a priateľky. Má však priveľký strach sa ňou riadiť. Sultan (Gülçin Santırcıoğlu), pološialená od žiaľu, obviní Reyyan, Mirana aj ich dieťatko zo svojho nešťastia. Chce pomstu! Nanešťastie, nie je sama...

Sledujte v pondelok, 14. júna, o 21.40!

 

Upútavka

 
Spútaný motýľ: FINÁLE - v pondelok, 16. augusta, o 21.40!
Sledujte celé epizody na