Spútaný motýľ cover

DOMA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 21:35 •

Spútaný motýľ II.: 31. a 32. epizóda

02. 06 2021 22:35 | Alexandra Stahlová
Spútaný motýľ II.: 31. a 32. epizóda
Spútaný motýľ II.: 31. a 32. epizóda Foto: ATV
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ

Pravda, aj tá nepohodlná a nechcená, nie je ani taká, ani onaká... Je pravdivá. A tak aj Miran nemá inú možnosť, len pred ňou kapitulovať.

Všetci v sídle Şadoğluovcov sú v šoku, keď si očividne krajne rozrušený Aslan (Doğan Bayraktar) zrazu priloží k hlave zbraň a natiahne kohútik. Miran (Akın Akınözü), Reyyan (Ebru Şahin) i Azize (Ayda Aksel) sa horúčkovito snažia zabrániť mu v najhoršom, a tak si nevšimnú, že vo dverách stojí Hazar (Serhat Tutumluer). A tomu náhle desivé déjà vu odblokuje dávne spomienky... Reyyan vykoľají, keď jej Miran medzi štyrmi očami prezradí niečo neuveriteľné, a tiež dôvod, prečo o tom mlčal. Ťažko povedať, čo Cihana (Serdar Özer) zasiahne viac – či zistenie, že navzdory jeho predpokladom ich otec (Macit Sonkan) nie je v kontakte s Hazarom, a teda spolu nič nechystajú poza jeho chrbát, to, na čo si jeho brat spomenul alebo odhalenie nečakanej pravdy, ktorá ako kúsok drobného, no dôležitého puzzle zrazu presne zapadne na svoje miesto. Aj keď nie je žiaden zbabelec, Mahfuz (Barış Yalçın) doslova zamrzne od strachu, keď sa priamo pred ním ako duch zjaví tá, čo po celý čas z diaľky poťahuje za nitky! Hazar urobí chybu, keď sa pri zdevastovanom hrobe Dilşah rozhodne konfrontovať Azize s jej neodpustiteľnými hriechmi a zavolá tam i Reyyan s Miranom, aby sa konečne aj oni dvaja dozvedeli pravdu. Tá diablica má totiž v rukách ešte jeden mimoriadne krutý tromf, aby mu raz a navždy zavrela ústa. No ďalšie, oveľa väčšie tromfy dnes večer držia úplne iné ruky... Ruky Fusün Aslanbeyovej (Ayşegül Günay)!

Pravdu človek neukričí a nepomôže ani, keď pred ňou tuho zaviera oči v nádeji, že sa snáď zázračne zmení v to, čo si praje, čo mu viac vyhovuje či menej láme srdce. Pravda, aj tá nepohodlná a nechcená, nie je ani taká, ani onaká... Je pravdivá. A tak aj Miran - bez ohľadu na to, ako zúfalo sa snaží držať všetkého, čo pozná a v čo verí - nemá inú možnosť, len pred ňou kapitulovať. Darmo kričí, preklína, obviňuje, prosí... Nasuh verí, že ponížením kedysi mocnej hlavy klanu Aslanbeyovcov a jej vyhnaním zo sídla, ktorému vládla železnou rukou, sa tá prekliata dlhoročná vendeta medzi nimi a Şadoğluovcami konečne skončí. Netuší, žiaľ, ako veľmi sa mýli...

Akceptovať šokujúcu zmenu pomerov a slepo, bez zbytočných otázok, poslúchať priania, príkazy a zákazy novej panej sídla Aslanbeyovcov nechce a nedokáže nielen Fırat (Cahit Gök), ale ani Gönül (Oya Unustası).

Sledujte vo štvrtok, 3. júna, o 20.30!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Spútaný motýľ - v pondelok až štvrtok večer, po Meryem!
Sledujte celé epizody na