Spútaný motýľ cover

DOMA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 21:35 •

Spútaný motýľ II.: 13. a 14. epizóda

18. 05 2021 22:25 | Alexandra Stahlová
Spútaný motýľ II.: 13. a 14. epizóda
Spútaný motýľ II.: 13. a 14. epizóda Foto: ATV
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ
Spútaný motýľ

Keď sa Gönül pokúsi odhaliť, akými kartami asi hrá Aslan - netušiac, s kým má tú česť -, neplánovane pred ním odhalí tie svoje!

Keď spravodlivo rozhnevaná Gönül (Oya Unustası) vykričí všetku svoju bolesť a sklamanie babičke Azize (Ayda Aksel) a vrazí jej do ruky denník úbohej Elif (Duygu Yetiş), Sultan (Gülçin Santırcıoğlu) sa pridá na jej stranu. O ťažšie ale pre ňu je povedať milovanej dcére, čo nechce počuť – že rovnako ako Azat (Tansu Taşanlar) nemiloval Elif, Miran (Akın Akınözü) nikdy nebude milovať ju... Reyyan (Ebru Şahin) sa cíti trochu trápne, keď sa snaží Aslanovi (Doğan Bayraktar) vysvetliť, ako – a prečo – naňho Miran reaguje. Ako na potvoru ich však práve on spolu uvidí a jeho reakcia je, žiaľ, presne taká, ako sa dalo predpokladať – prudká a nerozvážna. Zaplatí za to, ako už toľkokrát predtým, opäť Reyyan. Správu o tom, čo sa stalo, totiž midyatské tamtamy donesú do sídla Şadoğluovcov skôr, než sa stihne vrátiť domov. Frustrovaný Aslan si vybije hnev na Asiye (Zuhal Yalçın), ktorá má v sídle Aslanbeyovcov špehovať – rovnako ako Harun (Ahmet Kayakesen) u Şadoğluovcov. Ešteže tá jeho výbušnosť berie s rezervou, hoci len naoko. Ona i Mahfuz (Barış Yalçın) sa totiž nie bezdôvodne obávajú, že Aslan možno už stratil z očí cieľ, pre ktorý ich sem všetkých poslala ich záhadná pani... Azize je zdesená, keď odhalí starostlivo skrývané tajomstvo svojho vnuka. Gönül čoraz viac zamestnávajú myšlienky na Aslana, pri analyzovaní jeho pohnútok však vychádza z nesprávnemu predpokladu, že je to jeden z mužov pracujúcich pre jej babičku. Maličká Gül (Ebrar Alya Demirbilek) znova pomôže Miranovi.

Keď Azize konečne pochopí, že práve Reyyan, ktorú od začiatku podceňovala, je najväčšou slabinou jej už toľkokrát stroskotaného plánu pomsty, rozhodne sa toto poznanie využiť vo svoj prospech a ciele. Gönül už má plné zuby toho, že jej iní neustále čosi vysvetľujú, odporúčajú a radia, akoby bola hlúpa, naivná a nemala ani vlastný rozum, ani názory a pocity. Už viac nemieni počúvať nikoho dobre mienené rady – ani babičkine, ani Fıratove (Cahit Gök)! Handan (Gülçin Hatıhan) zo strachu, aby Azat nepodľahol ilúzii, že možno má šancu na šťastie po boku Reyyan, urobí niečo naozaj hlúpe a necitlivé – skontaktuje Zehru (Feride Çetin). Rovnaký nápad, no z iného dôvodu, však má i niekto iný... Keď sa Gönül pokúsi odhaliť, akými kartami asi hrá Aslan - netušiac, s kým má tú česť -, neplánovane pred ním odhalí tie svoje!

Vďaka Harunovi sa Mahfuz a Aslan dozvedia niečo, čo na pomstu Azize Aslanbeyovej vrhá úplne nové svetlo. Niečo, čo vážne spochybňuje jej údajný dôvod - a čo, logicky, vedie k otázke, aký je ten skutočný...

Sledujte v stredu, 19. mája, o 20.30!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Spútaný motýľ - v pondelok, 2. augusta, o 21.35!
Sledujte celé epizody na