DOMA • OD 4. JANUÁRA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 20:30 •

Spútaný motýľ: 9. a 10. epizóda

07. 01 2021 22:15 | Alexandra Stahlová
Spútaný motýľ: 9. a 10. epizóda
Spútaný motýľ: 9. a 10. epizóda Foto: ATV

Úbohá kôpka nešťastia Reyyan sa v rodnom dome namiesto pomoci a súcitu dočká len ďalšej krutosti a násilia...

Miran (Akın Akınözü) navzdory všetkému, čo sa stalo, jednoducho nemôže prestať myslieť na Reyyan (Ebru Şahin). Možno i preto sa nedokáže rozlúčiť ani s tým malým kúskom zlata, ktoré mu bude naveky pripomínať manželstvo, čo ani nie je skutočné... Pri pohľade na dymiace trosky chatky, ku ktorej ho poslal Miran, sa šokovaný Fırat (Cahit Gök) neubráni myšlienke, že požiar istotne nemilosrdne strovil všetko v nej - vrátane Reyyan. Keď Azat (Tansu Taşanlar) začuje, o čom si trkocú ľudia v meste, zdesený konfrontuje Yaren (İlay Erkök), ktorá zjavne o všetkom vedela. Ich matku Handan (Gülçin Hatıhan) to, čo náhodou začuje, poriadne zaskočí a vystraší. Vie, že musí svoje nepodarené deti ochrániť za každú cenu, lebo ak to zistí Nasuh (Macit Sonkan)... Všetci skončia na dlažbe! Zehra (Feride Çetin) a Hazar (Serhat Tutumluer) trávia všetok svoj čas v nemocnici pri maličkej Gül (Ebrar Alya Demirbilek), ktorej stav je i po náročnej niekoľkohodinovej operácii stále kritický. Gönül (Oya Unustası) verí, že teraz, keď je plán pomsty konečne dokonaný, sa stane Miranovou manželkou nielen na papieri. Už sa preto nevie dočkať jeho návratu. No ako už mnohokrát predtým, i dnes ju čaká obrovské sklamanie.

Reyyan s rozochveným srdcom plným zúfalstva, strachu a hanby sa napokon odhodlá zaklopať na bránu rodného domu – v nádeji, že v ňom možno predsa len nájde útočisko a pochopenie. Azat sa márne snaží ochrániť ju, škodoradostná diablica Yaren je opäť rýchlejšia. A tak sa tá úbohá kôpka nešťastia namiesto pomoci a súcitu dočká len ďalšej krutosti a násilia... Nik, žiaľ, nezasiahne, ani keď facky a nadávky vystriedajú kopance. Nebyť Hazara, ktorý sa po prvý raz po rokoch odváži vzoprieť otcovi, Nasuh by ju v mene tradícií určite bez milosti na mieste popravil! Hoci alternatívny trest, ktorý napokon rodina zvolí, je možno ešte horší ako smrť...

Azize rozhodne, že pre ňu a jej klan nastal čas zodvihnúť kotvy z miesta, ktoré sa na dlhé roky stalo ich domovom, a vrátiť sa konečne do rodného mesta!

Sledujte v pondelok, 11. januára, o 20.30!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Spútaný motýľ - v pondelok, 25. januára, 20.30!
Sledujte celé epizody na