DOMA • OD 4. JANUÁRA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 20:30 •

Spútaný motýľ: 7. a 8. epizóda

06. 01 2021 22:10 | Alexandra Stahlová
Spútaný motýľ: 7. a 8. epizóda
Spútaný motýľ: 7. a 8. epizóda Foto: ATV

Miran dá priechod svojim citom k Reyyan a zvedie ju. No len čo slnko vyjde nad obzor, zloží masku a jej sen o splnenej rozprávke rozdupe na prach!

Nepredstaviteľne ponížená Gönül (Oya Unustası), ktorá v tej chvíli len zázrakom udrží slzy za viečkami, počas gratulácie šťastným mladomanželom Miranovi (Akın Akınözü) zlovestne pripomenie, na čo by dnes v hĺbke srdca najradšej zabudol... Kto je jeho skutočná manželka! Fırat (Cahit Gök) konečne naberie odvahu osloviť Yaren (İlay Erkök), keď sa domov ako veľká voda dovalí príšerne opitý Azat (Tansu Taşanlar) a začne robiť problémy. S Miranom sa do seba nenávistne pustia, zasiahnuť napokon musí nielen Hazar (Serhat Tutumluer), ale i Reyyan (Ebru Şahin). Nevesta a ženích sú už síce ďaleko, keď dôjde k prestrelke, no jedna zo zblúdených guliek svoj cieľ predsa len nájde. Ten zo všetkých najmenší... Z predstavy, že má Reyyan ublížiť, lebo na tom stojí a padá celý skrz-naskrz podlý a skazený plán jeho babičky (Ayda Aksel), sa Miranovi obracia žalúdok. No už tak či tak zašiel príliš ďaleko na to, aby to teraz vzdal. A tak - neberúc ohľady na to, čo mu radí srdce – v pláne pokračuje... Zehra (Feride Çetin), ktorá celé roky mlčky znášala všetky príkoria, ktorých sa jej i jej deťom a manželovi dostávalo od všetkých v sídle Şadoğluovcov vrchovato, zo strachu o život maličkej Gül (Ebrar Alya Demirbilek) vykričí švagrovcom Handan (Gülçin Hatıhan) a Cihanovi (Serdar Özer) všetku svoju bolesť. Reyyan, ktorá o tom, čo sa doma stalo, vôbec nič netuší, ešte nikdy nebola taká šťastná ako práve teraz.

Kým sa všetci Şadoğluovci v nemocnici úpenlivo modlia za zázrak a Gönül so zlomeným srdcom zaspáva v slzách, v opustenej drevenej chatke ďaleko od všetkých a všetkého dá vnútorne čoraz rozpoltenejší Miran priechod svojim citom k Reyyan a zvedie ju. No len čo slnko vyjde nad obzor, zloží masku a jej sen o splnenej rozprávke rozdupe na prach! Necíti však spokojnosť, ani radosť či zadosťučinenie, že konečne pomstil smrť rodičov. Práve naopak, cíti hanbu, pochybnosti a nekonečnú ľútosť. A jeho zmučené srdce krváca... Zahanbená Reyyan sa naposledy rozhliadne po chatrnej chatke, aby si navždy zapamätala každučký centimeter z tohto prekliateho miesta – a potom ho spáli na popol, rozhodnutá sama zomrieť v plameňoch!

Nešťastný Miran požiada Fırata, aby urobil, čo on nemôže – aby sa šiel presvedčiť, že je tá, čo mu je taká drahá, v bezpečí. Žiaľ, opak je pravdou...

Sledujte vo štvrtok, 7. januára, o 20.30!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Spútaný motýľ - v pondelok, 25. januára, 20.30!
Sledujte celé epizody na